1839 Association

ArtChopin 2019 – międzynarodowy konkurs fotograficzny

22 października 2019 miało miejsce otwarcie wystawy pokonkursowej ArtChopin 2019 – wydarzenie odbyło się w Ogrodzie Zimowym Akademii Sztuki w Szczecinie przy pl. Orła Białego 2.

Celem projektu ArtChopin 2019 jest upamiętnienie przypadającej w tym roku 170. Rocznicy śmierci Fryderyka Chopina. W ramach tej inicjatywy przewidzieliśmy cykl wydarzeń o charakterze społecznym, będących upamiętnieniem i podkreśleniem wagi twórczości wielkiego kompozytora.


Prace pokonkursowe inspirowane są twórczością wielkiego kompozytora. Wyróżnione zostały te prace, które w najciekawszej artystycznej formie emanują muzyką i postacią Fryderyka Chopina, w których odnaleźć można zarówno głęboką inspirację genialną frazą muzyczną, nawiązujące do nastroju utworów oddające ich koloryt, bogactwo i harmonię dźwięku, jak i te, w których symbolicznie oddana będzie pamięć po wielkim kompozytorze.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „ArtChopin 2019″

Krzysztof StryjPiano 1 z zestawu „Piano”ArtChopin 2019 – III miejsce

Opublikowany przez 1839 Association Czwartek, 24 października 2019

Podczas koncertu usłyszeliśmy recital profesora Sławomira Wilka z utworami Fryderyka Chopina – były to niezwykłe interpretacje!

Koncert uświetnili też Studenci Akademii Sztuki Wydziału Instrumentalnego z klasy fortepianu prof. dr hab. Bogusława Rottermunda i dr hab. Urszuli Szyryńskiej:

Agata Weis – Polonez fis-moll op. 44

Estera Bartusiak – Nokturn e-moll op. 72 nr 1 (posth)

Zuzanna Jańczuk – Ballada As-dur op. 47

Andrzej Białkowski – Nokturn H dur op.62 nr1

Maximilian Szadziul – Sonata h-moll cz. I