1839 Association

„Jesteśmy małymi pluszowymi misiami” – wystawa Jana Svo w Galerii 1839 w Dawnej Zajezdni nad Odrą

W niedzielę 1 maja w Galerii „1839” w Dawnej Zajezdni nad Odrą odbył się wernisaż wystawy fotografii Jana Svo

„Jesteśmy małymi pluszowymi misiami”

Galeria „1839” w Dawnej Zajezdni nad Odrą
ul. Krzysztofa Kolumba 86, Szczecin

Wystawę będzie można oglądać do 31 maja 2022.

Wystawa zatytułowana żartobliwie „Jesteśmy małymi pluszowymi misiami” to rodzaj autorskiej refleksji pierwszo- i trzeciomajowej nad postrzeganiem demokracji.

Ma też inspirować odbiorców do ich własnych przemyśleń na temat tego kim się czują, jak odbierają swoją pozycję i swoje możliwości. Podczas wernisażu rozpoczął się także projekt „Jestem”. Odbiorcy wystawy, którzy wyrazili zgodę na przekazanie swoich przemyśleń zostali sfotografowani. Nie są to jednak portrety ich twarzy ale portrety ich dłoni. Zestaw wypowiedzi i portretów dłoni będzie w najbliższej przyszłości rozbudowywany także o inne osoby chcące uczestniczyć w projekcie. Wszyscy chętni, którzy chcą całkowicie anonimowo wypowiedzieć się na temat tego jak postrzegają własną pozycję , czy mają istotny wpływ na sprawy ważne z punktu widzenia całej społeczności, czy czują, że żyją w prawdziwym świecie demokratycznym czy tylko w fasadzie demokracji, mogą czuć się zaproszeni do udziału i kontaktu (1839@1839.eu). Zebrane wypowiedzi w formie prezentacji/wystawy, która będzie nosić nazwę „Jestem” przedstawione zostaną na stronie www.1839.eu. i/lub przestrzeni publicznej i/lub Galerii „1839” w Dawnej Zajezdni nad Odrą, opcjonalnie także w innych miejscach.

Galeria „1839” w Dawnej Zajezdni nad Odrą powstała dzięki współpracy 1839 Association oraz Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Fotorelacja Marty Teszner